Volvo B12 Carrus Star 602

Volvo B12 Carrus Star 602

Volvo B12 Carrus Star 602

103010

103010

AJALUGU

Aastal 1994 ostsime selle bussi esimese täiesti uue bussina otse Soomes Turu linna külje alt Carruse bussitehasest.

See buss sõitis alguses Tallinn-Berliini liini ja hiljem juba Eesti siseselt sinna ja tänna ning kõikide sõitmiste tulemusena on kogunenud kilomeetreid sellele bussile juba julgesti üle kolme miljoni ja pole nagu seda nägugi, et tahaks sõitmist lõpetada ja pensionile jääda.

Volvo B12 Carrus Star 602

BUSS

See buss on kõige bussim buss maailmas ehk enamus inimesi üldse ei teagi, et tegu on bussiga. Enamus põhjamaades sõitvatest bussidest on Carrused.

Need ei lähe kunagi katki, sest on Volvo või Scania baasile ehitatud, roostevabast metallist kere ei roosteta.

Ükski normaalne inimene ei ole kunagi kuulnud midagi bussist Carrus, küll aga on kõik nendega sõitnud.

Et meie Carrus ennast kõrvale jäetuna ei tunneks, edutasime selle tubli töölooma ka meie ajatute busside säravasse kolonni.

TEHNILISED NÄITAJAD

Carrus 602 Star on üks tubli buss ja sobib aastaringselt sõitmiseks kuhu tahes. Talvel läheb buss soojaks ka kõige käredama pakasega ja suvel jahutab salongi lõuna-maa reisi ajal mõnusasti jahedaks.

Bussis on vist 49 istumise kohta, mikrofoniga koht giidile ja omaette kabiin neeruhaigetele. Pakiruum on väga suur ja mahutab mugavasti kõik kaasavõetava pagasi.

Kuigi tegu on täiesti normaalse bussiga, ei ole istme seljatugede küljes siiski igale reisijale mõeldud individuaalseid ekraane. Tegu on ikkagi meie mõistes ajaloolise bussiga.